واشر تخت چیست؟

واشر تخت اتصالات صنعتی پر کاربردی هستند که در شکل های مختلفی تولید می شوند این محصول در صنایع مختلفی کاربرد دارد. هرجا که ما اتصال پیچ و مهره ای داریم استفاده از واشر یک امر ضروری است.  معمولا واشر ها معمولا بصورت حلقه ای تخت و گاهی لب پر و بسته به نوع اتصال گاهی بصورت مربعی تولید می گردند.  قطر داخلی، قطر خارجی و ضخام ت     واشر ها بسته به نوع واشر متفاوت می باشد یکی از انواع واشرهای پرکاربرد واشر های تخت هستند. این نوع واشر همراه با مهره و پیچ در شکل های شش گوش، آلن، استاد بولت، پیچ متری و دیگر انواع پیچ مورد استفاده قرار می گیرد. خرید پیچ و مهره

به خاطر داشته باشید که واشرها لزوما در اتصالات پیچ و مهره ای کاربرد ندارند بلکه گاها به صورت تکی یا دوبل مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین اتصالاتی که از انواع واشر تخت استفاده می شود یکی برای افزایش سطح اتکای مهره چرا که در بسیاری از اتصالات سطوح کار دارای استحکام لازم نیست و با توجه به سطح اتکار کم مهره امکان ورود مهره در اثر گشتاور به داخل سطح کار وجود دارد که از محکم شدن اتصال جلوگیری می کند. دلیل دوم استفاده از واشرهای تخت  برای جلوگیری از خوردگی و آسیب رسیدن به سطح کار توسط مهره شش گوش است. خرید واشر

مزیت استفاده از انواع واشر تخت

  1. جلوگیری از آسیب زدن به سطوح با پخش یکنواخت فشارها
  2. جلوگیری از خوردگی سطح هنگام اتصال
  3. اطمینان از قرار گرفتن مهره بر روی یک سطح مسطح
  4. جلوگیری از جهت گیری روی سطوح گرد و لبه دار
  5. افزایش گشتاور اولیه و تنش اتصال
  6. توزیع فشار وارد شده بر سطح به صورت یکنواخت
  7. جلوگیری از اصحکاک وارد شده بر سطح
  8. کاهش احتمال شل شدن پیچ و مهره هنگام اتصال
  9. جلوگیری از باز شدن اتصال در اثر لرزش و بارگذاری میکانیکی

واشر تخت

انواع واشرهای تخت

واشر تخت استاندارد آهنی

این نوع واشر از کاربردی ترین نوع واشر است که در اتصالات پیچ شش گوش، پیچ آلن آلن و پیچ متری همراه با مهره شش گوش مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد تولید واشر آهنی بیانگر قطر داخلی، قطر خارجی و انحنای لبه واشر است. این نوع واشر برای کلاس های ۴ و ۵ و بر روی پیچ گرید ۴.۶ و ۵.۶ کاربردی است.

واشر تخت استیل

واشر استیل همراه با پیچ شش گوش استیل، پیچ آلن استیل و پیچ متری استیل مورد استفاده است. این نوع واشر در سایز های مختلف از ۳ میلیمتر به بالا تولید و عرضه می گردد. در ساختار این نوع واشر در کنار فلز آهن از عناصر فلزی اکتیو که قابلیت بالایی در الکترون دهی دارند یعنی کروم و نیکل نیز استفاده شده است.  واشر استیل در مقابل رطوبت و آب دارای مقاومت محیطی بالایی بوده و زنگ نمی زند.

واشر تخت فولادی

بر اساس استاندارهای تولید شده در پیچ و مهره واشرهای تخت فولادی هم با استاندار DIN و هم EN تولید می گردد. از این نوع واشر فولادی برای اتصال بر روی پیچ شش گوش فولادی HV که با کلاس ۱۰.۹ از فولاد تولید شده مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع واشر دارای مقاومت بالا نسبت به فشارهای است که بر سطح وارد می شود.

مشتریان عزیز میتوانند از طریق تماس با کارشناسان مجرب ما در مجموعه پترو پیچ ساز از قیمت به روز این محصول آگاهی پیدا کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره فنی در زمینه خرید انواع زنجیرها داشتید برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با این مجموعه در ارتباط باشید تا بهترین خرید را داشت باشید.