• تهران، میدان قزوین، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک ۲۵

خرید پیچ و مهره

معرفی و خرید پیچ و مهره

خرید پیچ و مهره از جمله الزامات مورد نیاز در صنایع مختلف برای اتصالات محسوب می شوند. این دو تجهیز از جنس های مختلف بنا به محل مورد استفاده و کاربردی که دارد تولید می شوند. برای درک بهتر این موضوع در زیر به به تعریفی کوتاه از پیچ ومهره می پردازیم و در انتها به انواع پیچ و مهره اشاره خواهیم کرد.  پیچ همان اتصال فلزی است که از طریق یک مهره ای که روی دیگر خود دارد محکم می گردد و دو اتصال را به هم پیوند می دهد. اگر بخواهیم از انواع پیچ ها صحبت کنیم میتوان انها را به دو دسته کلی پیچ های مهره دار و پیچ خودکار (این نوع پیچ برای اتصال خود بی نیاز از مهره است) تقسیم کرد.

مهره ( Nut ) نوعی از بست می باشد که ظاهر آن شش ضلعی یا حلقوی است عموما جنس به کار رفته در ساخت مهره فولاد، آهن یا استیل است. این محصول در بین بخش داخلی خود دارای یک سوراخ  و حفره ای بزرگ است که به پیچ کمک می کند تا به اتصال بین دو یا چند قطعه بپردازند واتصال بین آنها را سفت و محکم کند. خرید سیم بکسل

فاکتورهای مهم در انتخاب پیچ و مهره

پیچ و مهره‌ها در شکل‌های مختلف، ابعاد مختلف، با جنس و متریال مختلف، استانداردهای تولید بسیار متنوع، آبکاری‌های سطحی مختلف و نوع دنده و رزوه متفاوتی در بازار موجود هستند. با توجه به این تنوع تولید باید برای انتخاب پیچ و مهره یکسری فاکتورها در نظر بگیرید به خاطر داشته انتخاب نامناسب پیچ و مهره می‌تواند خسارات جبران‌ ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. با ما در ادامه این نوشته همراه شوید تا ۴ استاندارد مهم را در این زمینه برای شما بازگو کنیم.

۱-توجه به نوع کاربری پیچ و مهره

استفاده از پیچ و مهره‌ها در صنایع مختلفی به دلیل استفاده آسان کارکرد زیادی دارد. با توجه به این گستردگی در استفاده باید در نظر داشت که قرار است از این محصولات در چه شرایط و جایگاهی استفاده نمایید. با توجه به کارکرد مورد نظر انتخاب پیچ و مهره متفاوت خواهد بود.

۲-توجه به ابعاد پیچ و مهره

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار تأثیرگذار در خرید پیچ و مهره توجه به ابعاد این محصولات است. انتخاب شما برای پیچ و مهره باید بر حسب تنش برشی، در معرض ضربه قرار داشتن پیچ و مهره و میزان فشار وارد شده بر سطح مقطع پیچ باشد. چرا که برحسب ابعاد پیچ و مهره (قطر داخلی و خارجی) توان مقاومت در برابر فشارها مختلف سنجیده می‌شود.

۳-بررسی نوع آبکاری پیچ و مهره

فاکتور بعدی و بسیار تأثیرگذار در انتخاب پیچ و مهره نوع آبکاری این محصولات است. آبکاری برای هر محصول بسته به اینکه قرار است در چه شرایط و محیطی مورد استفاده قرار بگیرد متفاوت است. لذا با توجه به شرایط محیطی کار خود نوع درست این قطعه را انتخاب نمایید.

۴- توجه به استاندارد تولید پیچ و مهره

استانداردهای زیادی در زمینه تولید محصولات پیچ و مهره وجود دارد که هر یک از این استاندارها مختص یک نوع از محصول است. با توجه به استاندارهای لازمه است که مشخص می‌شود هر محصول در چه شرایطی کارایی دارد این استانداردها برحسب اصول مهندسی هستند که در تولید پیچ و مهره‌ها مورد توجه‌اند.

خرید عمده پیچ و مهره

انواع استانداردهای پیچ و مهره

باید در نظر داشته باشید که برای هر کاری از جمله کارها و پروژه‌های ساختمانی یکسری استاندارها و اصول مهندسی وجود دارد و هیچ پروژه‌ای در هیچ جای دنیا نمی‌تواند از این اصول چشم‌پوشی کند با ما همراه شوید تا در این زمینه توضیحات مفصلی را در اختیار شما بگذاریم. پیچ و مهره‌های ساختمانی دارای استانداردهای هستند که زمان سفارش و یا خرید پیچ و مهره در بازارهای کشورهای مختلف باید مورد توجه قرار گیرند. که مهم‌ترین این استانداردها استاندارد DIN و ASTM است.
دو استاندارد DIN و ASTM از بین دیگر استانداردهای موجود جهانی در بسیاری از کشورهای دیگر جهان پذیرفته‌شده هستند و بیشتر پیچ و مهره‌های خریدوفروش شده جهت مصارف ساختمانی، از پیچ و مهره‌های تولیدشده این استانداردها انتخاب می‌گردند.

استاندارد ASTM

این استاندارد مخفف American Society for Testing and Materials که به‌نوعی یک استاندارد آمریکایی پذیرفته‌شده در صنعت سازه‌های فلزی و دیگر صنایع است. این نوع استاندارد آن‌گونه که در تصور عموم است تنها در مورد پیچ و مهره‌های ساختمانی مورد توجه نیست بلکه در مورد سایر پیچ و مهره‌های صنعتی و موارد دیگر نیز اعمال می‌گردد.
امروزه اکثر کشور جهان استاندارد پیچ و مهره‌های ASTMرا مورد توجه قرار می‌دهند. همان‌طور که در بالا اشاره شد این استاندارد صرفاً برای پیچ و مهره‌های ساختمانی و یا صنعتی حاکم نیست بلکه موارد متعدد دیگری نیز در دستور کار قرار داده است. به لحاظ نمونه برای این نوع استاندارد می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:
• ASTM A193/A193M
• ASTM A194/A194M

استاندارد DIN

استاندارد DIN از استانداردهای متعلق به کشورهای اروپایی مانند آلمان است. بر اساس این نوع استاندارد می‌توان تنوع زیادی از پیچ‌ها و مهره‌ها را از لحاظ طراحی ظاهری، کلاس و گرید تولید و سایز تولید کرد. این نوع استاندارد در تولید پیچ و مهره‌ها نکات مهم و جزئیات زیادی را در نظر گرفته است به همین خاطر یکی از معتبرترین و بهترین استانداردها برای پیچ و مهره محسوب می‌شود. اهمیت این نوع استاندارد در حدی است که می‌توان گفت به استانداردهای ISO بسیار نزدیک است.
استاندارد DINبرای اولین بار در سال ۱۹۱۷ در کشور آلمان پایه‌گذاری شد و از آن زمان تاکنون استانداردهای این موسسه به دلایل متعددی از جمله کاربردی و اصولی بودن و همچنین استفاده صنایع آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی در دیگر کشورها نیز مورد توجه قرار گرفته است. از مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای DIN می‌توان به دو مورد زیر اشاره نمود:
• DIN 6914
• DIN 6916

پیچ و مهره

خرید پیچ و مهره و آشنایی با انواع مختلف آن

خرید پیچ ها و مهره ها در سایزهای و جنس های متنوعی امکان پذیر است. جنس ساخته شده این محصولات شامل آهن، فولاد و استیل در انواع گریدهای مختلف است. به لحاظ انواع ظاهری و کاربردی پیچ ها دارای انواع مختلفی چون پیچ آلن، پیچ خودکار، پیچ استوانه ای، پیچ متری، پیچ چوب، پیچ شش گوش، پیچ رول پلاک، رول بولت و … در سایزهای مختلف و با گل های مختلف برای کاربردهای متنوع طراحی و تولید می گردند.در کنار پیچ ها، مهره ها نیز به لحاظ کارایی و ظاهری نیز در شکل های مختلفی نظیر مهره های شش گوش، واشر دار، خروسکی، کاسه نمد دار، سر بسته و واشرهای فنری، پولکی، خورشیدی و … در سایزهای مختلف بنا بر نیاز صنایع مختلف عرضه می شوند. خرید زنجیر

کاربرد پیچ و مهره در صنایع مختلف

خرید پیچ ومهره به عنوان یک تجهیز مهم در اتصالات مختلف برای صنایع زیادی مورد استفاده قرار می گیرند از یک اتصال کوچک تا سازهای بزرگ فلزی دارای این نوع اتصال است. در واقع میتوان گفت این نوع اتصال اصلی ترین مسله در صنعت محسوب می شود.

این محصول در شکل های بسیار متنوع با گرید ها، سایز ها و قابلیت های مکانیکی و شیمیایی مختلفی مورد استفاده است. بنابراین پیچ و مهره‌های صنعتی بر حسب نوع کاربردی که دارند در شکل های مختلفی تولید می شوند که متناسب با صنایع قابلیت های متفاوتی نیز از خود نشان می دهند.

فروشگاه پترو پیچ ساز به عنوان یک تولید کننده و عرضه کننده پیچ و مهره در انواع مختلف بارعایت استاندارهای معتبر جهانی توانسته است گامی مهم در راستای این صنعت گسترده بردارد.

سفارش عمده پیچ و مهره

پیچ و مهره در صنایع مختلف برای اتصالات کاربرد دارد از صنایع کوچک گرفته تا صنایع بزرگ چون پتروشیمی و نفت این محصول مورد استفاده کاربردی است. محصولات پیچ مهره در انواع پیچ استیل , پیچ فولادی, پیچ خودرو, پیچ سازه, پیچ خشکه, پیچ mdf, پیچ شیروانی, پیچ اتاقی , پیچ چرخ ، پیچ پل ساز و…توسط فروشگاه بزرگ پترو پیچ ساز به فروش می رسد. شرکت‌ها و صنایع بزرگ می‌توانند از طریق مراجعه به سایت این فروشگاه برای خرید این موارد اقدام نمایند. خرید پیچ و مهره هم می‌تواند در مقدار مشخص یا به صورت عمده به فروش برسند. فروش عمده پیچ و مهره برای صنایع بزرگ و فروشگاه‌های سراسر کشور امکان‌پذیر است. در خرید عمده این‌گونه محصولات می‌توانید نسبت به قیمت و کیفیت در مورد فروشگاه ما مطمئن باشید.  تمامی محصولات این فروشگاه مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شوند. حتی این فروشگاه آمادگی این مسئله را دارد که سفارشات خاص مشتریان عزیز را در زمینه تولید پیچ و مهره مشابه با نمونه‌های خارجی پذیرا گردد.

محصولات پیچ و مهره در پتروپیچ ساز

عنوان محصول ۱

rob-necciai-qHhJkxare7A-unsplash

عنوان محصول ۱

عنوان محصول ۱

aniyora-j-veq2VLmBldc-unsplash

رول بولت

چگونگی خرید پیچ و مهره از سایت پترو پیچ ساز

برای خرید پیج و مهره از سایت پتروپیچ ساز از راهای ارتباطی زیر استفاده نمایید


    فروشگاه پترو پیچ ساز
    تهران – میدان قزوین – جنب بانک اقتصاد نوین – پ ۲۵
    ۰۲۱-۵۵۴۰۸۷۲۴
    ۰۹۱۲-۸۳۵۰۳۸۳
    H.YADEGARI1991@GMAIL.COM