سیم بکسل آسانسور

یکی از اجزای اصلی ساخت سازهای امروزی آسانسور است همانطور که می دانید این وسیله که در معنی فارسی همان بالابر می باشد برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی می باشد که می توان توسط آن به طبقات بالا یا پایین بدون استفاده از پله جا به جا شد. همانطور که اشاره کردیم عنصر انتقال و تحرک در این دستگاه اهمیت ویژه ای دارد این دستگاه باید بتواند نیروهای که به آن از طریق جا به جایی وارد می شود را تحمل کند. این تحمل وزن بیشتر بر سیم های است که به جا به جایی آسانسور کمک می کند و نقطه اتکای آن نیز می باشد. سیم استفاده شده در آسانسور ها سیم بکسل هستند که در جا به جایی آسانسور نقش حیاتی را بازی می کنند.

اهمیت استاندارد تولید سیم بسکل آسانسور

استفاده از سیم بکسل به همین راحتی ها نیست بلکه سیم بکسل آسانسوری با برخورداری از استاندارد های روز دنیا با طی کردن مراحل وآزمایشات کششی ،پیچشی ،خمشی و در نهایت پس از گرفتن تأییده کنترل کیفیت جهت توزیع و پخش آماده استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه قرار است از سیم بکسل در صنایع مختلفی کاربرد دارد به همین اندازه در انواع مختلفی بر حسب استانداردهای فنی مختلف ساخته می شود.
با توجه به اهمیتی که رعایت اصول استاندارد در تولید سیم بکسل در آسانسورها دارد باید این محصول را از فروشگاهی معتبر تهیه نمود چرا که رعایت استانداردها یعنی داشتن طول عمر و ایمنی بالا در یک آسانسور. سیم بکسل برای آسانسور در واقع نامی می باشد که برای این طناب فولادی در نظر گرفته می شود.

جهت خرید سیم بکسل از فروشگاه اینترنتی پتروپیچ کلیک کنید.

ویژگی سیم بکسل آسانسور

با توجه به اینکه سیم بکسل برای آسانسور یک وسیله پرکاربرد محسوب می شود و مهم ترین نقش را در زمینه اتصالات صنعتی چه به عنوان کشنده و چه در قالب لیفتینگ ایفا می نماید باید از ویژگی های بخصوصی برخوردار باشد یکی از این ویژگی ها قدرت بالا و انعطاف پذیری کافی برای جا به جایی آتاقک آسانسور و تحمل بالا وزن داخل آسانسور باشد. یکی دیگر از ویژگی های سیم بکسل ها ساختار موازی رشته های آن می باشد که در صورت پارگی و یا ایجاد مشکل در یکی از رشته های آن، دیگر رشته های سیم بکسل کار خود را انجام می دهد.
برای اینکه بتوان از زمان تعویض آن آگاه شد میتوان با استفاده از چک کردن سیم های خارجی سیم بکسل که دچار پارگی شده اند زمان آن را فهمید از این طریق می توان قبل از ایجاد شرایط خطرناک نسبت به تعویض سیم بکسل آسانسور اقدام کرد.

روغن کاری سیم بکسل آسانسور

تمامی سیم بکسل ها جهت مراقبت و نگهداری به روغن کاری نیاز دارند. برای روغن کاری سیم بکسل روغن مخصوصی وجود دارد. روغن کاری سیم بکسل ها باعث می شود تا این محصول در برابر زنگ زدگی، فرسایش و خوردگی حفظ شود. به خاطر داشته باشید که روغن کاری به موقع سیم بکسل می تواند تاثیر چشم گیری در افزایش طول عمر سیم بکسل داشته باشد.اما در روغن کاری سیم بکسل ها باید یکسری نکات را در نظر گرفت که در زیر به صورت خلاصه به آن می پردازیم.

نکات مهم هنگام روغن کاری سیم بکسل

۱-عدم استفاده از گریس، روغن هیدرولیک و دیگر روغن ها برای روان کاری سیم بکسل
۲-پاکسازی محل روغن کاری از هرگونه گرد و خاک و آلودگی
۳-عدم خاصیت بخار شدن و اکسید شدن سریع روغن
۴-روغن استفاده شده اسیدی و قلیایی نباشد
۵-در روغن کاری باید از روغنی که دارای چسبندگی مناسب است استفاده کرد.

ما تلاش کردیم تا در کنار آشنایی شما با سیم بکسل آسانسور و کاربردهای آن از انواع و جنس به کار رفته در آن در این نوشته کوتاه با شما مطالبی را در میان بگذاریم. شما میتوانید با در نظر گرفتن نکاتی که در این نوشته برای شما ارائه کردیم بهترین خرید را داشته باشید. برای خرید سیم بکسل آسانسور با بهترین قیمت و کیفیت میتوانید با کارشناسان فروش ما در مجموعه بزرگ پتروپیچ ساز تماس حاصل فرمایید. این مجموعه با ارائه انواع خرید پیچ و مهره، سیم بکسل و واشر آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است.