• تهران، میدان قزوین، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک ۲۵

معرفی و خرید پیچ راد متری

پیچ راد متری از جمله پیچ های است که به صورت میله ای با طراحی روزه ای ساخته شده است که در طول های مختلف به صورت متری در بازار وجود دارد. میله پیج در تمام طول خود با استفاده از رزوه های روی خود به صورت چرخشی سطح مورد را مستحکم می کند. این پیچ‌ها برای ایجاد مقاومت قوی در برابر فشار، حرکت خطی و چرخشی را ترکیب مینماید. جهت چرخش پیچ به این بستگی دارد که میله در جهت راست‌گرد یا چپ‌گرد رزوه شده‌ باشد. گام های رزوه این محصول از ۲۰ سانتیمتر تا ۳ متر در بازار موجود است که به لحاظ استاندارد در استاندارد DIN976 و DIN975 تولید و استفاده می گردد. خرید زنجیر صنعتی 

کاربرد پیچ راد متری

پیچ متری در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی و راه سازی، صنایع هوایی، پالایشگاه ها، صنایع کشاورزی، صنایع نظامی، صنعت نفت وگاز و غیره مورد استفاده است. رزوه های روی سطح پیچ متری باعث می گردد سایر اتصالات به راحتی روی آن چفت شده و به منظور ایجاد اتصال بکار رود و در اتصالات مختلف کانال ها، نصب پلیت ها و ساپورتهای تاسیساتی نیز به کار رود. خرید سیم بکسل

انواع دسته بندی پیچ متری

پیچ های متری براساس آلیاژه به کار رفته در ساخت، نوع روکش دهی و سیستم آبکاری و عملیات سخت کاری دسته بندی می شوند. آلیاژ به کار رفته در پیچ ها ممکن است از جنس مفتول اولیه، فولاد ساختمانی و یا مفتول های با رده مقاومت بالا باشد. دومین عامل در دسته بندی همانطور که اشاره کردیم از نظر روکش دهی و سیستم آبکاری برای جلوگیری از خوردگی است روکش ها در این نوع کار معمولا با استفاده از روکش های زینک تحت عنوان گالوانیزه سرد یا گرم در برابر خوردگی محافظت می گردند. در نهایت دسته بندی بر اساس عملیات سخت کاری است که معمولا برای پیچ های متری پر مقاومت انجام می شود. بر اساس این موارد پیچ ها در دو دسته اصلی زیر در بازار موجود هستند:

۱-پیچ راد متری گالوانیزه

از این نوع پیچ بیشتر در محیط های استفاده می شود که ممکن است پیچ تخت خوردگی و سایدگی بالا قرار داشته باشد. پیچ متری آهنی گالوانیزه در واقع میلگرد ساده فولادی است که اول آن را کشش داده و سپس تمام آن را رزوه کاری می‌نمایند. برای بستن این نوع پیچ ها میتوان برای هر دو طرف ان از مهره استفاده کرد. به لحاظ اندازه این نوع پیچ به صورت ۱ متری در بازار موجود است که میتوان در صورت درخواست اندازه مورد نیاز آن را برش زد. به لحاظ ساخت این محصول از فولادهای با کربن متوسط ساخته شده است. .

۲-پیچ راد متری دنده کبریتی

پیچ متری دنده کبریتی در اصل یک نوع راد تمام رزوه می باشد و فرق آن با مدل گالوانیزه آن به دلیل فاصله گام های رزوه آن می باشد. این نوع پیچ دارای ارتفاع بیشتری در بازار است و بیشتر برای کارهای موقتی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کارکردهای اصلی این پیچ در کارهای ساختمانی برای نگاه داشتن قالب ها جهت بتن ریزی خصوصا برای بتن ریزی دیوارهای برشی از آن ها مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول دارای طول عمر کوتاه تری به نسبت گالوانیزه است چرا که میتوان گفت با چند بار استفاده به حالت باز و بسته دچار آسیب میوشد و کاربرد خود رااز دست می دهد.

فروشگاه پترو پیچ ساز به عنوان یک تولید کننده و عرضه کننده پیچ و مهره در انواع مختلف بارعایت استاندارهای معتبر جهانی توانسته است گامی مهم در راستای این صنعت گسترده بردارد.