• تهران، میدان قزوین، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک ۲۵

معرفی و خرید پیچ رول بولت

پیچ رول بولت یکی دیگر از پیچ های متداول در صنعت می باشد که این نوع پیچ برای اتصال انواع وسایل و صفحه های فلزی مانند صندلی ها، دوربین ها، تابلوها، وصل کردن کلمپ ها به دکل، وصل کردن مخازن به زیمن و… به زمین، ستون و دیوارهای بتنی، سنگی و سخت به کار می رود. این محصول از یک پیچ سرمخروطی، یک استوانه، واشر و مهره تشکیل شده است. جنس به کار رفته در رول بولت ها عمدتا فولاد است.

جهت اتصال برای ای نوع پیچ ها لازم است تا یک بیس کاری به صورت صفحه جهت اتصال و جوش دادن تیر آهن ها، میل گرد ها، نبشی ها وجود داشته باشد این صفحه بیس باید به بتن در پی ساختمان متصل شود. نحوه استفاده از این پیچ به این شکل است که ابتدا باید در صفحه مورد نظر برای اتصال سوراخی ایجاد کرد و سپس سر مخروطی پیچ را به داخل سوراخ ایجاد شده در بتن یا سنگ وارد کرد. سپس با بستن مهره رول بولت به تدریج استوانه چاکدار توسط واشر به سمت داخل رانده شده و بر روی سر مخروطی چاک آن باز می شود و این استوانه به تدریج افزایش حجم خواهد داد. خرید پیچ و مهره

ساختار پیچ رول بولت

به لحاظ ساختار این نوع پیچ با روکش‌های مختلفی از جمله روکش گالوانیزه سرد یا گرم و روکش روی پوشیده شده است. ساختارش اینگونه است که یک پیچ با سر مخروطی، یک استوانه فلزی چاکدار، مهره و واشر اجزای آن را تشکیل می دهند. اجزای آن از فلز، آهن یا فولاد ساخته می‌شود و با گالوانیزه سرد و گرم و یا فلز روی، پوشانده می‌شود. ابعاد و اندازه رول بولت‌ها هم با توجه به نوع و عمق کار متفاوت خواهد بود.اگر بخواهیم از کوچکترین نمونه این نوع پیچ بگویم باید به رول بولت‌ سایز ۵۰×۵ میلیمتر اشاره کرد و در کنارش به بزرگترین مدل‌ها این پیچ که ارتفاعشان تا یک متر می‌رسد اشاره نمود.

کاربردهای پیچ رول بولت

۱-استفاده در سازه های مختلف ساختمانی جهت اتصال به صفحه‌های فلزی بر روی سطوح بتنی، سنگی و …
۲-مورد استفاده در صنایع مکانیکی، تاسیسات و مخازن استفاده جهت اتصال مخازن به زمین
۳-صنعت برق و دکل های برق جهت اتصال به کلمپ‌ها (نگهدارنده) و ساپورت‌ها به دکل
۴-استفاده در ایجاد ریل و اتصال ریل و گارد ریل
۵-صنعت آسانسور سازی برای نصب شاسی آسانسور به دیوار چاله آسانسور
۶-استفاده برای اتصال و نصب راحت پله برقی ها
۷-مورد استفاده برای نصب داربست

خرید زنجیر

دو نکته مهم در خرید پیچ رول بولت

۱-توجه به میزان بار و نوع بار وارد شده بر سطح مورد اتصال
۲-توجه به عوامل محیطی مانند آب و هوا میزان رطوبت و وجود مواد خورنده مانند اسیدها بر پیچ

فروشگاه پترو پیچ ساز به عنوان یک تولید کننده و عرضه کننده پیچ و مهره در انواع مختلف بارعایت استاندارهای معتبر جهانی توانسته است گامی مهم در راستای این صنعت گسترده بردارد.