• تهران، میدان قزوین، جنب بانک اقتصاد نوین، پلاک ۲۵

معرفی و خرید پیچ شش گوش

پیچ شش گوش یکی از پر کاربرد ترین پیچ صنعتی محسوب میگردد که در گرید های مختلف آهنی گرید ۴.۸ و ۵.۶ بصورت فولادی خشکه ۸.۸ و گرید های فولادی ۱۰.۹ و ۱۲.۹ در بازار به فروش می رسد. این نوع پیچ برای استفاده گاها با واشر تخت و فنری مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر این نوع پیچ ها پیچ های آچار خور گفته می شود علت این نام گذاری به این خاطر است که هنگام محکم شدن از آچار برای اتصال استفاده می شود. برای این کار آچار در یکی از گوش های پیچ گیر داده و ان را در سطح مورد نظر محکم می کنند. به لحاظ اندازه این محصول از سایز ۳ میلیمتر تا ۳۶ میلیمتری تولید می گردد.جنس این پیچ ها از آهن، فولاد، استنلس استیل ، پلاستیک ، پی وی سی و … ساخته می شود. از این پیچ برای صنایع مختلفی چون صنعت ساختمان سازی، سد‌سازی و پل سازی و همچنین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بسیار مورد استفاده است. خرید انواع پیچ و مهره 

پرکاربردترین جنس های پیچ شش گوش

۱. پیچ شش گوش آهنی در گرید ۵.۶ و گرید ۶.۸
۲. پیچ شش گوش کربن استیل یا پیچ خشکه فولادی گرید ۸.۸
۳. پیچ شش گوش فولاد آلیاژی در گرید ۱۰.۹ و ۱۲.۹
۴. پیچ فولادی استنلس استیل یا پیچ استیل در گریدهای A2 ، A4 ، B8

انواع آبکاری های پیچ های شش گوشه

در مراحل تولید پیچ از ابکاری برای حفاظت از سطح پیچ ها استفاده می کنند فرایند آبکاری به این شکل است که تحت آن، سطح قطعات فلزی و یا غیر فلزی (اجسام رسانا، نیمه رسانا و نارسانا) با لایه هایی از فلز یا غیر فلز جهت دستیابی به سطوح مناسب برای کاربردهای صنعتی و یا صنعتی تزئینی و کاهش هزینه تولید، صورت میگیرد.
۱-آبکاری گالوانیزه سرد پیچ های شش گوشه یکی از عمومی ترین و ساده ترین راه های حفاظت سطحی این پیچ ها آبکاری گالوانیزه سرد است. این آبکاری در حمامی از فلز زینگ یا روی در دمای متوسط حدود ۲۶۰ درجه صورت می پذیرد. طی این عملکرد یک لایه باریک از فلز روی بر روی سطح این پیچ ها می نشیند. خرید زنجیر 
۲-آبکاری گالوانیزه گرم پیچ شش گوش یکی دیگر از راه های آبکاری محسوب می شود که باعث بالا رفتن عمر پیچ می شود. در این روش آبکاری از یک لایه طور از فلز روی یا زینگ در حمامی در دمای بسیار بالا تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد بر روی سطح و در عمق لایه های سطحی این پیچ ها نفوذ می کند یک مقاومت سطحی بسیار مناسبی را ایجاد میکند. آبکاری گالوانیزه گرم پیچ های شش گوش مشکلاتی نیز به همراه دارد اما با توجه به مقاومت بسیار بالای سطحی همچنان نیز در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
۳-آبکاری داکرومات پیچ شش گوش آبکاری داکرومات در واقع نوع جدیدی و تکنولوژی پیشرفته ای از الکتروپلیتینگ است که با بکار گیری همان فلز زینگ در فرایند گالوانیزه اما در روشی متفاوت و در دمای متعادل تری نسبت به آبکاری گالوانیزه گرم انجام می شود. پیچ های شش گوشه داکرومات در برابر فشارهای مختلف دارای طول عمر بسیار بالایی است.

فروشگاه پترو پیچ ساز به عنوان یک تولید کننده و عرضه کننده پیچ و مهره در انواع مختلف بارعایت استاندارهای معتبر جهانی توانسته است گامی مهم در راستای این صنعت گسترده بردارد.